Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Zmiany godzin pracy Pracowni Naukowej

19 kwietnia 2017

Archiwum Państwowe w Białymstoku uprzejmie informuje, że w dniu 20 kwietnia 2017 r. (czawartek) Pracownia Naukowa będzie nieczynna w godz.  8.00 - 10.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Zmiany godzin pracy Pracowni Naukowej
Powiększ zdjęcie 1-27.03.2017%20r.

Budowa nowego obiektu Archiwum przy ul. Mickiewicza stan na dzień 27 marca 2017 r.

6 kwietnia 2017

Budowa rozwija się  zaplanowanym  tempie. Wykonawca firma SKANSKA  realizuje roboty budowalne i czynności określone umową:

Wykonano: betonowanie bez stropodachu, roboty murarskie, konstrukcję dachową, instalowanie drzwi i okien, rozpoczęto tynkowanie, trwają roboty elewacyjne, instalacje: wod. – kan., wentylacji i klimatyzacji, elektryczne oświetleniowe, siły, gniazd wtykowych, połączeń wyrównawczych, oddymowej, uziemienia instalacji elektrycznych, okablowania strukturalnego LAN, monitoringu wizyjnego CCTV, systemu włamania i napadu SSWIN, kontroli dostępu, systemu sygnalizacji pożaru i oddymiania, BMS.

Czytaj więcej o: Budowa nowego obiektu Archiwum przy ul. Mickiewicza stan na dzień 27 marca 2017 r.
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20artykułu

Akta mierzone kilometrami

3 marca 2017

W marcu 2017 r. ukazał się w Biuletynie Informacyjnym, kwartalniku wydawanym przez PDOIA i POIIB  artykuł pt. Akta mierzone kilometrami autorstwa Barbary Klem i Piotra Suchodoły. Autorzy przedstawili w nim funkcje Archiwum Państwowego w Białymstoku oraz proces budowy nowego obiektu Archiwum wznoszonego przy ulicy Mickiewicza.  Dziękuję redakcji Biuletynu oraz autorom za publikację artykułu.

Marek Kietliński

Czytaj więcej o: Akta mierzone kilometrami
Powiększ zdjęcie Bartłomiej%20Samarski%20-%20współautor%20publikacji%20

"Znani-nieznani" - relacja ze spotkania z autorami publikacji

6 lutego 2017

31 stycznia 2017 r.  w pracowni naukowej Archiwum Państwowego w Białymstoku odbyła się promocja najnowszej publikacji „Znani-nieznani”, autorstwa Bartłomieja Samarskiego i Janusza Danieluka. Wydawnictwo, ukazujące obszerne biogramy zasłużonych białostoczan, bogato zilustrowane i poparte archiwaliami, sfinansowano ze środków Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i Archiwum Państwowego w Białymstoku. Publikacja została pozytywnie przyjęta przez zgromadzonych gości, a w trakcie dyskusji padło wiele ciekawych spostrzeżeń na jej temat. Na promocji nie zabrakło mieszkańców miasta, przedstawicieli lokalnych instytucji nauki i kultury (Uniwersytet w Białymstoku, Muzeum Podlaskie, IPN, PTTK, Związek Sybiraków), jak również regionalnych mediów.

Przedmiotową publikację można nabyć w Sekretariacie Archiwum (uwaga: nakład ograniczony!).

Czytaj więcej o: "Znani-nieznani" - relacja ze spotkania z autorami publikacji
Powiększ zdjęcie okładka

Promocja najnowszej publikacji Archiwum Państwowego w Białymstoku.

30 stycznia 2017

W dniu 31 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Białymstoku przy Rynku Kościuszki 4 odbędzie się promocja najnowszej publikacji "Znani - Nieznani", autorstwa Bartłomieja Samarskiego i Janusza Danieluka. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Promocja najnowszej publikacji Archiwum Państwowego w Białymstoku.