Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie w Hajnowskim Domu Kultury

Spotkanie w Hajnowskim Domu Kultury

14 grudnia 2019

11 grudnia 2019 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie Marka Kietlińskiego – dyrektora Archiwum Państwowego w Białymstoku i Danieluka – pracownika Archiwum Państwowego w Białymstoku ze studentami III wieku w Hajnówce. Na spotkanie przybyło koło 150 osób.

Czytaj więcej o: Spotkanie w Hajnowskim Domu Kultury
Przejdź do - II sympozjum archiwistów - relacja ze spotkania

II sympozjum archiwistów - relacja ze spotkania

4 grudnia 2019

Archiwum Państwowe w Białymstoku w dniu 3 grudnia 2019 r. zorganizowało drugie seminarium szkoleniowe poświęcone przekazywaniu materiałów archiwalnych do Archiwum przez państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne. Podczas szkolenia omówione zostały problemy, z którymi najczęściej muszą zmierzyć się archiwiści zakładowi w trakcie przygotowywania materiałów archiwalnych do przekazania do Archiwum Państwowego, a szczególną uwagę zwrócono na sprawy zabezpieczenia i konserwacji dokumentacji. W seminarium szkoleniowym wzięło udział 39 archiwistów zakładowych z urzędów gmin i miast, starostw, wojewódzkich inspekcji, a także sądów i prokuratur.  Łącznie na dwóch spotkaniach gościliśmy w Archiwum Państwowym w Białymstoku 105 archiwistów.

Ogłoszenie - 27 grudnia dniem wolnym od pracy w Archiwum Państwowym w Białymstoku

27 listopada 2019

Archiwum Państwowe w Białymstoku informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 21 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 22 listopada 2019 r., dzień 27 grudnia (piątek) 2019 r.  jest dniem wolnym od pracy. Natomiast dniem pracującym wyznacza się 14 grudnia (sobota) 2019 roku.

Przejdź do - Wizyta archiwistów z Gruzji

Wizyta archiwistów z Gruzji

8 listopada 2019

 6 listopada 2019 r. wizytę w Archiwum Państwowym w Białymstoku złożyli: - Teona Iaszwili -  Dyrektor Archiwum Narodowego Gruzji, Natalia Gladczenko - pracownik ds. współpracy międzynarodowej Archiwum Narodowego Gruzji i Ryszard Wojtkowski – Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Nasi goście  obejrzeli prezentację dotyczącą obiektu Archiwum, a następnie zwiedzili obiekt archiwalny.

Następnie udaliśmy się z wizytą do budującego się Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-15
Data publikacji:2015-05-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:26505