Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

  • Kontakt

    Godziny otwarcia:

    poniedziałek 7.30 - 18.00

    wtorek - piątek: 7.30 - 15.30             

    Godziny otwarcia czytelni:

    poniedziałek 10.30 - 17.30

    wtorek - piątek: 8.00 - 15.00


    Archiwum Państwowe Białymstoku
    ul. Mickiewicza 101, 15-257 Białystok

    Sekretariat: +48 85 743 56 03
    e-mail:
    sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl

    adres skrzynki podawczej na platformie ePUAP:  /e0i8vew82l/skrytka


    Oddział w Łomży
    ul. Aleja Legionów 36, 18-400 Łomża

    tel.: +48 86 216-36-31
    e-mail: lomza@bialystok.ap.gov.pl

     

    Ważne łącza

       REGIONALIA

         logo szukajwarchiwach.gov.pl

       Kultura Dostępna

     Inicjatywa OBYWATEL

          

             

     

29 maja 2017 r. - Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Archiwum Państwowego w Białymstoku

29 maja 2017 r. wmurowano akt erekcyjny Archiwum Państwowego w Białymstoku przy ulicy Mickiewicza, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2016. 

Środki na jego budowę i wyposażenie pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po odczytaniu aktu erekcyjnego  i powitaniu  gości głos zabrała Hanna Staszewska – Naczelnik ds. Archiwów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która odczytała list od Piotra Glińskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mowy wygłosili: Wojciech Woźniak – Naczelny Dyrektora Archiwów Państwowych w Warszawie, Dariusz Piontkowski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku.

Następnie Wojciech Woźniak, ksiądz Radosław Kimsza – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Białymstoku, Jego Ekscelencja Grzegorz – biskup supraski, Bohdan Paszkowski, Jerzy Leszczyński, Tadeusz Truskolaski i Marek Kietliński podpisali akt erekcyjny. Po zakończeniu tych czynności obecni duchowni pobłogosławili i poświęcili akt erekcyjny i nowo budowany obiekt Archiwum. Potem nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego. Po zakończeniu uroczystości goście  mogli obejrzeć niektóre pomieszczenia nowo budowanego obiektu. Na uroczystość przybyło około 50 osób.

Marek Kietliński

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-05-31 15:03:33przez:
Opublikowano:2017-05-31 00:00:00przez: Jarosław Jasiński
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:3727

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.