Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

#SOLIDARNIZUKRAINĄ

POMOC HUMANITARNA

#SOLIDARITYWITHUKRAINE

Silni historią budujemy przyszłość

logo test wiedzy19 lutego 2016 roku Muzeum Wojska w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku, Białostocki Ośrodek Kultury i Kurier Poranny zapraszają na „Test wiedzy o historii Białegostoku”.

                          

 

 

 

 

plakatChodząc ulicami Białegostoku, raczej rzadko zastanawiamy się, kim byli patronujący im ludzie. Dlaczego mamy ulicę Jana Klemensa Branickiego czy gen. Władysława Andersa. Z jakiego powodu w parku znalazła się rzeźba psa Kawelina? Na pewno większość przechodniów, pochłonięta codziennymi sprawami, nie zwraca na to uwagi. To właśnie dlatego 19 lutego 2016 roku Muzeum Wojska w Białymstoku, Kurier Poranny, Archiwum Państwowe oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na „Test wiedzy o historii Białegostoku”.

Na samym początku planowana jest publikacja, na łamach „Kuriera Porannego”, serii artykułów historycznych, których zadaniem będzie ukierunkowanie wiedzy osób chętnych do wzięcia udziału w Teście. Organizatorzy planują szeroką tematykę obejmującą różne aspekty historii miasta. Przyjęte ramy czasowe to legendarne początki miasta do pierwszych, wolnych wyborów samorządowych w 1990 roku.

19 lutego 2016 roku w Sali Kina Forum uczestnicy zmierzą się z trzydziestoma pytaniami przygotowanymi przez ekspertów z dziedziny historii miasta. Każdy, niezależnie od wieku, wcześniej zgłoszony i zarejestrowany uczestnik otrzyma specjalną kartę, na której zaznaczy poprawne odpowiedzi. Wszystkich szczegółów będzie można dowiedzieć się z regulaminu dostępnego na stronach organizatora i współorganizatorów oraz na fanpagu wydarzenia.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-12-08 12:26przez:
Opublikowano:2015-12-08 00:00przez: Jarosław Jasiński
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:4696

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.